Német miniszter: Most érdemes Ukrajnában befektetni
„Ukrajna potenciálisan az uniós piac része“ – hozza az érveket Svenja Schulze.
„Ukrajna potenciálisan az uniós piac része“ – hozza az érveket Svenja Schulze.
Az Európai Bizottság szomszédság- és bővítéspolitikáért felelős biztosa szerint Ukrajna jó eredményeket ért el a korrupció elleni küzdelem terén.
A Süddeutsche Zeitungnak sikerült beszélnie annak a hajószerencsétlenségnek a túlélőivel, akik előző héten borultak fel a Földközi-tengeren, Görögország partjainál. A katasztrófában több százan, köztük legalább száz gyerek halt meg, a tűlélők beszámolói alapján pedig úgy tűnik: a görög parti őrség szándékosan boríthatta fel a hajót. Ha igaz, amit a tűlélők a Süddeutsche Zeitungnak állítanak, az súlyos nemzetközi botrányhoz vezethet.
A Velencei Bizottság szerint ugyan van előrelépés. de a jogszabály továbbra sincs összhangban a kötelező nemzetközi standardokkal.
A leminősítést és a bóvlihoz való közeledést egyelőre elkerülheti Magyarország, de a javításhoz nagyobb költségvetési szigor és az EU-val való kiegyezés szükséges.
Két megoldást mérlegel az EU vezetése a befagyasztott orosz vagyonok felhasználására és Ukrajnának juttatására. Egy extraprofitadó-szerű megoldás lehet a befutó.
Az uniós bíróság kimondta, hogy nem felel meg az EU-s jognak az a gyakorlat, hogy a menedékkérelmekre vonatkozó szándéknyilatkozatokat csak a belgrádi vagy a kijevi nagykövetségen lehet beadni. Magyarország azzal védekezett, hogy a fertőzésveszély miatt döntöttek így, a bíróság szerint azonban ez éppen a fertőzések terjedését segíti.
Az igazságügyi miniszter a hvg.hu-nak Stockholmban azt közölte, hogy az igazságügyi csomagot ráerőltették Magyarországra, és az Európai Bizottságon belül nincs arra szándék, hogy lezárják az ügyet. Az viszont nem kérdéses, hogy lesz magyar uniós elnökség 2024-ben.
Olaszország legdélibb szigetére, Lampedusára látogatott az Európai Parlament szabadságjogokért felelős bizottságának delegációja. Lampedusa a Közép-Mediterrán migrációs útvonal frontvonalában van, még a képviselők ottjártakor is mentették a partiőrség tagjai a tengerből a pórul járt menekülteket. Nem csoda tehát, hogy az itt dolgozó szakembereknek bőven voltak javaslatai az EU új migrációs jogszabályával kapcsolatban.
Magyarország azzal zsarolta az EU-t, hogy vétózni fog, ha az ukránok továbbra is a háború szponzoraként emlegetik az OTP-t, végül a vétó elmaradt, és az OTP is a listán van még.
Az Európai Bizottság öt évvel ezelőtt tette közzé az akkumulátorokra vonatkozó cselekvési tervét. Ennek az volt a célja, hogy Európa globális vezető szerepet töltsön be a fenntartható akkumulátorgyártásban és -felhasználásban. Az Európai Számvevőszék fél évtized elteltével pedig azt nézte meg, hogy hol tart az EU az ambiciózus vállalások terén. Az eredmény az, hogy még mindig nagyon az út elején, vagy ahogy a számvevőszék fogalmazott: Európa egyelőre vesztésre áll az akkumulátorversenyben.
Brüsszelben a 11. szankciós csomagról tárgyalnak a tagállamok nagykövetei. Magyarország továbbra is blokkolja az intézkedéseket, egy fontos szövetségest azonban elveszített.
A történész szerint nem csak a magyar politikai elittel, hanem a társadalommal szemben is elfogyott az Európai Unió türelme és egyre elképzelhetetlenebbnek tartja, hogy belátható időn belül nyugati típusú demokrácia legyen hazánkban – derül ki a HVG-nek adott interjújából.
Az Európai Parlament által megszavazott szabályozás értelmében könnyebben cserélhetők lesznek az elektronikai eszközök, így a laptopok és az okostelefonok akkumulátorai. Néhány éven belül minden akkumulátoros eszközt úgy kell gyártani, hogy annak telepe akár otthon is cserélhető legyen.
„Drámaian megváltozott a világ" - kezdte rendkívüli sajtótájékoztatóját kora délután Brüsszelben Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke. A vészjósló kezdet után a folytatás is hasonló volt, Von der Leyen ugyanis pénzt kért a tagállamoktól azért, hogy három fontos területen az EU eleget tudjon tenni a vállalásainak.
Ezúttal a villamosenergia-piaci reformról szóló európai bizottsági javaslatra szavaz nemmel Magyarország, mert "a magyar rezsicsökkentést Brüsszelből támadják". A bizottság javaslata az árampiaci árak meghatározását kialakító mechanizmust hozná uniós szinten egységes rendszerbe.
A dolgok jelenlegi állása szerint ez annyit jelent, hogy a tanárok fizetése így is értéktelenebb lesz évről évre, hiszen a tíz százalékos emelés továbbra is alatta van az inflációnak.
„A magyar gazdaságnak át kell állnia így is, úgy is egy uniós forrás nélküli létre” – mondta nem kis vihart kavarva Nagy Márton a Világgazdaságnak. A kérdést nem is úgy a legjobb feltenni, hogy van-e élet EU-pénz nélkül, hiszen élnek emberek Albániában is, hanem sokkal inkább úgy: tudna-e a magyar állam máshonnan szerezni annyi pénzt, amennyit most az EU-tól kapunk, illetve miről mondanánk le, ha a most kapott összeg egy része kiesne? És egyáltalán, mennyire gondolhatta komolyan a miniszter, amit mondott? Elemzés.
Egy kéretlen beszólás vagy érintés, egyenlőség a munkahelyeken, hasonló munkáért hasonló bér, társadalmi láthatóság és képviselet: mind olyan ügyek, amelyek ellen vagy amelyekért még manapság is harcolni kell. Milyen helyzetben vannak a nők itthon és más, külföldi országokban? Melyek azok a problémák, amelyek kortól és társadalmi státusztól függetlenül mindenkit érintenek? Ha vannak eredmények, akkor melyek azok, amelyek előre mozdították a női egyenjogúság ügyét? Ilyen és ehhez hasonló kérdésekre keressük a választ cikkünkben.
Jackie Fox lánya 2018-ban lett öngyilkos részben az online zaklatások miatt. A nő Írországban már kijárta, hogy akár hét év börtön is várhat az online zaklatókra, most azonban uniós szinten lobbizik ugyanezért.